ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2393196
*
nr 239 3196
Spegel
Oval, H.82
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 12:49:05
1
300 kr
12/5 13:53:31
2
750 kr
12/5 15:56:56
3
400 kr
12/5 15:57:21
3
450 kr
12/5 15:57:51
3
500 kr
12/5 16:01:14
3
550 kr
12/5 16:01:33
3
650 kr
12/5 16:02:18
3
700 kr
12/5 16:03:05
3
750 kr
12/5 16:03:24
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 239 3196
Spegel
Oval, H.82
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 12:49:05 | 1 | 300 kr |
12/5 13:53:31 | 2 | 750 kr |
12/5 15:56:56 | 3 | 400 kr |
12/5 15:57:21 | 3 | 450 kr |
12/5 15:57:51 | 3 | 500 kr |
12/5 16:01:14 | 3 | 550 kr |
12/5 16:01:33 | 3 | 650 kr |
12/5 16:02:18 | 3 | 700 kr |
12/5 16:03:05 | 3 | 750 kr |
12/5 16:03:24 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23